31. 10. 2017

V posledním tažení - říjen


Druhý měsíc školního roku utekl jako voda a měsíc říjen se s námi rozloučil svým barevno-listnatným pápá.

Je konec měsíce a to znamená, že jsem tu opět se zásobou novinek a událostí, které se staly u nás ve škole během měsíce října. Prosím pohodlně se usaďte a užívejte si čtení informací, které vám, jakožto lidem, kteří už mají peklo s názvem "maturita" za sebou, budou k ničemu.

Během měsíce října se nic moc zajímavého neudálo, nicméně by se našlo několik událostí, které je nutné... zdokumentovat.

Na půli cesty do hrobu

Jak jsem již psal v minulém článku, učitelé nás zastrašovali, že nás čeká tuna zkoušení a testů. Mimo jiné i práce na maturitních tématech. Obávám se, že nevtipkovali. Během měsíce října jsem již vytvořil 15 maturitních témat na předmět počítačových sítích a pokaždé jsme psali z těchto témat test. Musím dodat, že všechny testy jsem napsal na nejlepší známku, což je můj největší úspěch. Každý školní rok v tomto předmětu začínám pětkou.

Co se týče češtiny, většinu čtenářských deníků mám vypracovaných. Bohužel český jazyk úplně bojkotuji a to se mi nelíbí. Naše milá paní učitelka nás varuje, že ta největší challenge teprve přijde, a že toto byla teprve zahřívačka. Já jí věřím. Stále čekám na okamžik, kdy nervově zkolabuji. 


Vím, že bych neměl podceňovat přípravu maturitních témat i na jiné předměty, ze kterých mě bude čekat ta ona ďábelská maturitní zkouška, ale jak jsem tak vypozoroval, studenti i učitelé si z toho nic nedělají.

 

Zdokumentován pro další generace

Vzpomínáte, jak jsem psal, že jsme se jako třída fotili, a že pochybuji o tom, že fotku někdy uvidíme? Hádejte, co se stalo! Fotku jsme dostali a nyní čekám na moment, kdy ji budu moci ukázat svým potomkům a povídat, jak moc jsem měl super třídu a že ta jejich bude hnusná...

Jelikož milá paní fotografka focení jaksi odflákla, našemu panu učitelovi na grafiku to nedalo, svolal celou naši třídu a vyblejskl nás svým foťákem. Naneštěstí slova o faktu, že potřebuje stativ, v den focení naprosto vypustil. 


V počítači se mi nyní schovává 1 GB složka plná fotek naší třídy, kde já jsem ta... nejvýraznější postava ze všech. Nevím, co mám dělat. Můj počítač na mě naléhá, abych něco začal zálohovat a postupně mazat. Já, jakožto tvor líný, soubory svého počítače nechávám osudu. Třeba jednou si to ze sentimentu zálohuji. Především tyto fotky. Ostatní soubory, včetně mých milovaných písniček, jsou irelevantní!

Na veletrhu šílenství

V prostředku měsíce října náš blázinec odjel do Prahy, aby se vzdělával v oblasti počítačových her a multimediální grafiky. Ve skutečnosti se nevzdělával, nýbrž hrál hry. Osobně mě počítačové hry nevzrušující jako Justin Bieber mokré třinácky. Počítačové hry jako jsou Couter Strike, Lague Of Legend nebo FIFA jdou úplně mimo mě a já jsem rád, že jsem do tohoto moře her nespadl po uši, ačkoliv nemám k tomu daleko. Počítačové hry mě nerajcují jako kdysi, ale některé hry stojí za zkoušku. Tímto veletrhem šílenství samozřejmě myslím akci 4Games. Jak už to bývá zvykem, každý rok si z této akce odvezu novou myš. Ani tento rok jsem nezahálel. Koupil jsem si boží myšku, která je perfektivní pro práci i pro hraní. 

Celý den jsem bloudil po areálu a sledoval počítačové hráče, jak si užívají, kdežto já jsem hledal klidný koutek, kam bych zalehl. Koutek jsem nenašel a pak mě bolela hlava. Toť k mému štěstí.

Můj nejlepší kamarád, kterého nikdy nerajcovala hra LOL (Lague Of Legends) se změnil! Nyní ho ta hra baví a to jen díky streamu, který běžel na jedné velké televizi s mega repráky, po kterých mě málem explodovaly uši. Smutné, nyní jsem sám v klubu "neLOLkařů". I přes všechny tyto nezdary, den jsem si užil. Alespoň mě nemuseli učitelé ve škole znásilňovat mozek.

Poprvé vožralý

Akci, kterou jsem si ze všeho nejvíce užil, byla naše třídní party, o které jsem se již zmínil v TOMTO příspěvku. Tato party mě obohatila o hromadu nových zkušeností, především jaké to je být opilý.

Vzhledem k prohrané sázce mého spolužáka s učitelem na počítačové sítě (ve třeťáku na hardware) měl můj spolužák za úkol uspořádat party pro naší třídu a pro pár učitelů. Detail a zároveň podmínka byla, že na té party musí být sud piva. Tehdy jsem byl ochotný dát si jednu sklenku piva. Nečekal jsem však, že se nevědomky opiji. Ano, můj kamarád mě opil. Když se shromažďovaly trapasy, jenž lidé během onoho večera provedli, to že jsem se opil bylo oslavováno tak jako objev penicilinu. 

Věci, které jsem prováděl jako nově opilý člen vožralého klubu jsem již v daném článku zmiňoval. Nezmiňoval jsem však věci, které provedli moji spolužáci.

Jedna rozšláplá žába tuhle, jeden rozšláplý chlebíček támhle. Spaní ve vířivce tady, támhle zase vytopený sklep. To jsem jen maličkosti z onoho večera. Moji spolužáci i učitelé se daleko více rozšoupli. Jsem rád, že jsem si mohl s nimi potykat a zároveň jsem rád, že mě učitel na programování nazval dementem, stejně jako to řekl zbytku třídy. Jsem rád, že jsem zúčastnil zábavného stavění věže z panáků na hlavu učitele na webdesign, který už nemáme. Jsem rovněž rád, že jsem zeď sklepa nazval svou jedinou pravou láskou. Největší úspěch považuji, že jsem se nesložil po prvních dvou hodinách naší party jako jeden můj velice úspěšný spolužák. Kdybych se složil ještě dřív, mohl jsem vyhrát svou první medaili jako jí vyhrál onen člověk. Kdybych se však složil, přišel bych o ojedinělý zážitek, kdy náš učitel na počítačové sítě (ten, se kterým spolužák uzavřel sázku) kopl spolužáka do rozkroku za to, že ho chtěl shodit do vířivky.

Za onen večer se toho stalo mnohem víc. Tohle jsou největší perličky z onoho večera. Jsem rád, že jsem se této party zúčastnil a nezůstal doma jak jsem byl nucen mou matkou. 


Jak jsem říkal, za měsíc říjen se toho více nestalo, a tak nemám co k tomu článku ještě dodat. Domnívám se, že měsíc listopad bude mnohem větší výzvou než tyto dva předešlé měsíce a to hlavně v oblasti písemek a zkoušení. Zajímalo by mě, jak mi to půjde. Budu dostávat jedničky nebo naopak to budu flákat? Pro tentokrát asi vložím své naděje do Vlastíka Plamínka. Ten taky umí dobře věštit. Hned vedle Jolandy.

Pokud jste také v maturitním ročníku, napište mi, co se u vás ve škole za měsíc říjen odehrálo!
 Jsem velmi zvědav.

6 komentářů:

 1. Když čtu o maturitě, jsem opravdu ráda, že to mám za sebou. :D Pamatuji si, jak všichni říkali, že až budeme dospělí, budeme se chtít vrátit do školy, no není to pravda, jsem ráda, že se nemusím učit, i když pořád mám zájem si dodělat výšku, ale to asi dopadne tak, že se to ztratí v díře času. :D

  Ty veletrhy jsou super, ráda jsem na ně chodila. Občas jsem si ráda zahrála různé hry, ale spíše adventury a hlavně Simse, sem tam nějaké ty staré logické. A jedinou hru, kterou jsem hrála online byl Metin. :D

  Koukám, že párty jste si úžasně užili, což je fajn a máte super vzpomínky na to. :)

  http://myfantasyworld.pise.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už teď tuším, že se mi po ukončení školy bude stýskat, ale když si vzpomenu na všechny trapasy, testy a zkoušení a hlavně na maturitní testy, hned mě ten stesk omrzí. 4

   Ano, ty veletrhy jsou super, pokud však nepočítáš ostrou bolest hlavy z toho hluku. :D

   Vymazat
 2. Na maturitu jsem se připravoval týden. A stačilo to. Matyka i fysika i čeština bez problémů a při ruštině byla komise velmi schovívavá. Už je to přes 40 let.
  Maturitu nezvládne jen opravdový blb - a to je dnes ještě snazší než byla za nás (za nás studovalo na středních školách pouze 34 % populačního ročníku, čímž byl dán přísnější výběr a tím i vyšší nároky - ostatní poslali soudruzi do učení ke strojům, neboť budovat sociálismus a předehnat imperiálisty bylo přeci třeba, že).
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé srovnání dřívějšího studia s dnešním... Děkuji za komentář. :)

   Vymazat
 3. Maturitu určitě zvládneš, podle popisu se připravuješ lépe než já loni a prošla jsem v pohodě s vyznamenáním :D oni učitelé hodně straší, ale ve výsledku to nakonec tak zlé není. Povinná četba mě tolik nebavila, na to nechci radši ani vzpomínat :D my měli ve čtvrťáku třídní fotky dvě - jednu normální a druhou "šílenou" :D :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že se dobře připravuji. Jak jsem zmínil v samotném článku, češtinu bojkotuji - podceňuju ji. Jediný předmět, na který se jakž takž připravuji jsou počítačové sítě. Na začátku listopadu jsme dostali okruhy z dalšího maturitního předmětu. Takže musím dohromady vypracovat přes 100 témat.

   Pokud bych se vrátil zpět k češtině, i mě povinná četba nebaví. Zvláště teď. Všechny dobré knížky jsem z našeho seznamu už vybral. Už tam není nic zajímavého a to si musím vybrat ještě dvě. :(

   Vymazat