20. 11. 2017

Je vzhled přednější než výkon?


Jsem ten typ člověka, který u počítačů upřednostňuje spíše výkon než-li vzhled. Je mi jedno, že můj notebook je škaredý a poškrábaný a chybí mu věci, které notebook dělají notebookem – jako je baterie, ale pořád funguje, což je hlavní. Já a můj noťas – Lenovo Z565 – jsme toho spolu už prožili spoustu. Za těch osm let už mu hrozilo zničení tolikrát, že až škoda psát. Je rovněž možné, že mi několikrát spadl (naštěstí ne na tvrdý povrch), že jsem v některých místech poškrábal či jsem mu já nebo někdo z členů mé rodiny poškodil monitor, ale pořád funguje. Před těmi osmi lety jsem si vůbec nemyslel, že toho tolik vydrží. Je obecně známo, že notebooky od Lenova vydrží hodně, což mi mohou potvrdit i moji přátelé. Je jen škoda, že nemá baterii. Baterie přeci jen nevydrží věčně, že? Neustále se přemlouvám, že si baterii někdy koupím, ale nikdy se k tomu nedokážu dokopat.

Tak elegantní!

Na internetu se setkávám s velkým počtem recenzí a videí, kde u notebooku lidé dávají přednost vzhledu před výkonem. Trochu to nechápu. Proč? Chtějí být IN nebo se nechtějí stydět před přáteli? Sakra, počítač má pracovat co nejrychleji a nejde o to, jak vypadá. To samé platí o telefonech. Je sice hezké, že lidé mají ten nejkrásnější mobil ze všech, ale to že se seká při otevření dvou a více aplikací, to je očividně nezajímá.


Tak křehký!

Další věcí, kterou nepochopím je, proč se výrobci snaží vytvořit co nejtenčí laptop. Vzhled je vzhled. Chápu. Působí to elegantně, ale když se na to podíváme z praktického hlediska, stačí mírná síla a tento laptop je náhle na dva kusy. Osobně nemám rád tyto noťasy. Nevím, jaké zkušenosti mají ostatní s těmito typy noťasů, ale já bych se bál je nosit v tašce bez strachu o to, že se mi v té tašce rozlomí na dvě části nebo že mi ostatní věci v tašce nezničí monitor, což se mi také už stalo.


Tak závadný!

Na těchto noteboocích nenávidím to, že u nich nelze vyjmout baterii a také to, že nemají DVD mechaniku, ačkoliv ji moc nepoužívám. Baterie nevydrží dlouho, neboť mají svou životnost. Pro výměnu baterie je třeba celý notebook rozebrat. Já osobně nemám problém s tím rozebrat notebook a zase ho složit zpět, ale co lidé, kteří to neumí? Pak je to samozřejmě servis. Člověk koupí baterii, strčí noťas do servisu (i s baterií) a ať to dají dohromady. Nebo v lepším případě, servis objedná baterii a sami to dají dohromady. Zlé je, že celý tento proces vyjde mnohem dráž než koupě samotného noťasu. Abych to celé shrnul, řekl bych, že...
“Čím tenčí, tím horší! “

Pochlubte se do komentářů s tím, jaké máte zkušenosti s těmito křehkými zařízeními! 
Budu moc rád.

2 komentáře:

 1. Taky mi připadá, že dělají věci rozbitelnější, ale ono jim to vydělává, protože kolika lidem spadne telefon a rozbije se displej (ano i mě se to bohužel stalo, jednou jedinkrát mi telefon spadl a přímo na displej a rýha byla přes celý displej, naštěstí ale dál fungoval).
  A co se týká notebooku mám acer, který mi naši koupili asi před třemi lety, když jsem se stěhovala do Prahy a nemůžu si stěžovat, je super, rozjela jsem v něm i The sims 3, se kterým měla spousta lidí problémy i na pc a mám otevřených několik oken v pc a neseká se mi.
  Taky mi záleží hodně na tom, aby měl dobrý výkon, ale zase musí se mi i líbit. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na trhu je poměrně těžké najít noťas, který by splnoval obě kritéria - vzhled i výkon, ale dá se to. A co se týče toho mobilu, i mě několikrát spadl (displejem napřed), ale štěstí funguje v můj prospěch, a tak mobil neutrpěl žádnou škodu; žádnou rýhu, žádný prasklý displej. Prostě nic.

   Vymazat