27. 12. 2017

Instagramová TOP 5 - #1


Všiml jsem si, že mnoho blogerů a blogerek využívá své stránky jako úložiště pro své nejlepší fotografie, co kdy pořídili. Aby taky ne, je to skvělý způsob, jak sdílet své nejlepší kousky veřejnosti a sklidit za ně nějakou chválu. Je to mnohem lepší, než vyfotit fotky a nechat je v počítači shnít do skonání světa, lépe řečeno do skonání počítače.

Rozhodl jsem se, že i já půjdu s davem, ale své milé fotečky na tento blog vložím trochu jinak. Poslední dobou si dost hýčkám svůj Instagramový profil; vkládám na něj ty nejlepší fotky, co jsem kdy vyfotil, a protože si zbytečně nechci zabírat místo na svém Google Drive úložišti (úložiště, kam se ukládá veškerý obsah z blogů na Bloggerovi), své fotky budu na tomto blogu sdílet přes již zmíněný Instagram.

Na svůj Instagramový účet vkládám fotografie velmi nepravidelně, tj. kdy se mi to hodí, a kdy mám co přispět. Jelikož jsem na této sociální sítí zaregistrován už dlouho, budu sem postupně vkládat nejlepší a nejpovedenější fotky od nejstarších po nejnovější. Pokud bych měl porovnat své nejstarší dílka s těmi novějšími, řekl bych, že jsem se ve fotografování hodně zlepšil.

Nuže, zde je prvních pět best fotek z mého Instagramu.

 

Příspěvek sdílel uživatel @ mr.markii,

LOOK AT SKY!

Jedná relativně o první nejlepší fotku na mém profilu. Průběh focení této fotografie byl celkem jednoduchý; jednoho krásného dne jsem šel ven, vzal mobil a na nějakým random místě, kde byl strom jsem s mobilem vycvakl nebe a fotka byla na světě.


Příspěvek sdílel uživatel @ mr.markii,

LOST DOG

Dost jasně si pamatuji, že toto byla první fotka pořízená na můj nový telefon – Samsung GT-S-7580, který jsem dostal k Vánocům před dvěma lety. Dnes už tento telefon naštěstí nemám, neboť dosloužil. Ani nevíte, jaké to bylo peklo, když se telefon sekal i při zhasínání displeje. Zpět k pejskovi. U hřbitova jsem našel ztraceného pejska, který ztratil páníčka. Pejska jsem nejprve vyfotil, abych vyzkoušel foťák na svém novém telefonu, a také z důvodu, abych strčil jeho fotku do facebookové skupiny našeho města se vzkazem, zda-li ho někdo nehledá. Pejska mi bylo líto, zvlášť takhle po Vánocích. Zajímalo by mě, kde je dnes.


A TULIP

Jedná se o jednu z raných fotografií, kdy jsem zkoušel svůj nový foťák Canon IXUS 160. Tento foťák mám stále, ačkoliv poslední dobou uvažuji o jeho prodeji. Zjistil jsem, že můj nový telefon Asus Zenfone 3 Max fotí daleko lépe než můj fotoaparát. Foťáku je mi však líto a občas jej vytáhnu ven; má pár módů, které můj mobil bohužel postrádá, například mód miniatury, který při focení používám ze všeho nejvíce. Tato fotka je rovněž upravena v programu Gimp; zvýšil jsem jas i kontrast a odbarvil i rozostřil pozadí.


CUTE DOG

V ten samý den, kdy jsem vyfotil tulipán, jsem se pokusil vyfotit i svého psa, který roztomile lenošil venku na trávě. Zkoušel jsem na foťáku různé módy a patrně i našel ten správný. Problém bylo, abych svého psa udržel na stejném místě. Kdykoliv jsem se ke svému psovi přiblížil s foťákem, dělal spoustu jiných věcí, než měl; díval se jinam, chtěl odejít apod. Fotka se mi líbí, ale dnes bych patrně trochu rozostřil pozadí za nim.


TRIP TO THE FOREST

Během jednoho letního dne jsem se rozhodl jít na procházku na zahradu, a jelikož naše zahrádka sousedí s velkým lesem, jak je vidět na fotografii, rozhodl jsem se projít i tam. Po stránce editu tato fotka není nijak extra zajímavá, ale i tak jsem ji zařadil do TOP 5 fotek. 


Pro první várku TOP 5 nejlepších fotek z mého Instagram profilu by to stačilo. Pokud chcete, můžete už teď zkouknout má nejnovější dílka na Instagramu a srdíčkovat fotky, co se vám zalíbí. Rovněž bych ocenil pomoc při vybírání příštích pět nejlepších fotek.

Napište mi do komentářů, která z těchto fotek se vám líbí nejvíce, popř. co byste upravili?
Za veškeré tipy a návrhy budu velmi rád.

2 komentáře:

 1. Mně se nejvíce líbí fotka s tulipánem, je taková umělecká :) měla jsem kdysi podobný Samsung a už bych ho nikdy nechtěla, to sekání bylo šílené. Líbí se mi, že máš hlavně fotky z přírody. Zrovna včera jsem koukala na svoje fotky z Instagramu a některé z těch úplně prvních jsem promazala, protože když to teď zpětně vidím, nebyly vůbec povedené :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I mně se fotka s tulipánem líbí, ačkoliv mi připadá taková... suchá. Zjevně se jedná o nejlepší fotku z této pětice.
   Na svém profilu jsem měl ještě před nedávnem daleko více fotek. Větší čistku fotek jsem udělal hlavně u těch prvních - kvalita nestála za nic a krom toho, fotil jsem všechno a všude. Bylo vidět, že na IG ještě nebyly mystories.
   A co se týče té přírody, příroda je na focení skvělá, nicméně poslední dobou se od přírody vzdaluji.

   Vymazat