1. 3. 2018

Blog znovuzrozen


Vážení čtenáři a čtenářky tohoto blogu, 

prohlašuji, že tímto dnem – 1. března roku 2018 znova otevírám virtuální brány tohoto blogu, na kterém se poslední měsíc děly až nevídané věci.

Prohlašuji, že rekonstrukce blogu je dokončena a od tohoto magického dne je tento blog opět dostupný pro veřejnost. Ano, ti bystřejší čtenáři si určitě všimli, že na nějaký čas tento blog nebyl dostupný pro všetečné šmíráky. Nebylo to jen z důvodu, že nějaký anonymní člobrda se rozhodl, že si postaví pusu na špacír a poví o mém milovaném blogísku všem, co zná i nezná, včetně mých učitelů, ale také z důvodu rekonstrukce blogu. 

Správně, mé noční můry se naplnily a o tomto blogísku, který jsem chtěl ututlat před svým okolím, ví půlka školy, a to zejména učitelé. Byl jsem v šoku, když mi jeden z můj best friends forever pověděl o tom, že mám kolem sebe podrazáka. Byl jsem natolik v šoku, že jsem i prý i zmodral tak, že i Androriani ze Star Treku mi mohli závidět. Těším se na ten den, kdy se onoho podrázaka podám... 

Už je to dlouhá doba, co jsem chtěl kompletně předělat blog a konečně se tak stalo. Život nebude takový jako dřív. Dovolte mi vám představit všechny novinky a upgrady, které tento blog dostal.

V novém kabátku

Ano, vidíte správně. Zrak vás nešálí. Tento blog získal nový design a k překvapení všech, autorem nejsem já ani Google. Autorem tohoto vzhledu je nějaký ušák, jehož jméno i web je k dispozici v zápatí blogu. Měl bych však dodat, že vzhled, který tento pán vytvořil, vypadá v originále úplně jinak. Díky mým zázračným znalostem, jenž jsem získal v hodinách webdesignu (zdravím Lukáši) a několika málo návodům z internetu, jsem předělal jeho design k nepoznání. Nejedná se o nijak zvláštní úpravy; změna barev tuhle, úprava různých popisků a zápatí apod. Jsem to ale šikula, co?

Aby toho nebylo málo, design je plně responzibilní, tj. Je kompatibilní se všemi chytrými mobiláky, tabletkami, houbičkami, pračkami, ledničkami a bůh ví čím ještě. Nyní s vámi mohu být kdykoliv a kdekoliv. Třeba i na toitoikách... 😁

Změnou prošel i favicon blogu. Nevíte, co je favicon? Já vám pomohu – jedná se o takový malý obrázeček (často 16x16 nebo 32x32 px), který se nachází na kartě prohlížeče oné stránky. Chytré, ne? Nejde o nic důležitého, ale když jsem chtěl předělat celý blog, tak úplně! 
 

Bohužel teď přichází špatná zpráva pro všechny zlé lidičky, kteří se už připravovali na to, že by mi krást moje textíky a obrázky – blog obsahuje i zabezpečení proti kopírování textu a obrázků. Chtěl bych tento blog zabezpečit i proti screenování, ale prý takové zabezpečení blogů ještě neexistuje. Fňuk, asi budu smutný…

Snadno vyhledatelné bludy

Další změnou na tomto blogu je, že jsem konečně vytvořil seznam rubrik/kategorií/štítků (já tomu říkám kategorie). Nyní jsou moje bludy snadno vyhledatelné jak ze seznamu kategorií, tak i z archivu, který je v zápatí blogu. Chaos byl změněn na řád, a tak to má být!

Bludy opraveny!

Články, které se mi zrovna nelíbily jsem smazal. Ano, i já pláčů nad ztrátou takových zrůdností. Svět nebude takový, jaký dřív 2.0, ale co se dělat? Na tomto blogu mi velmi záleží, a proto jsem se rozhodl, že sem nechci psát každou blbost, která mě napadne. Chci, aby tento blog měl řád a taky bych byl rád, kdybych se časem vrátil k původnímu tématu, proč jsem ho založil. Co se týče mé série "V posledním tažení", uvažoval jsem o alternativě, že bych celou sérii článků eliminoval z historie taky. Je mi však líto těch školních zážitků, které jsem zdokumentoval. Přiznávám se, že některé věci, které jsem napsal o škole a učitelích, nebyly zrovna hezké, a proto jsem tyto články upravil, aby nebyly tak… zlé. Přeci jen, když to tu čtou i moji nadřízení, nebylo by hezké si moc vyskakovat, že?

Pravopisná korektura některých článků také proběhla. Byla hrůza opravovat ty chyby. Je vidět, že nejsem žádný grammar-nazi. Čeština nikdy nebyla mým šálkem čaje (kávu zde raději zmiňovat nebudu), ale snažil jsem se. Můj budoucí cíl – snížit frekvenci pravopisných chyb.

Frekvence článků

Jak jsem již říkal, nechci sem publikovat každou blbost, která se v mém mozku urodí. Chtěl bych, aby tento blog někam směroval. Poslední změnou na tomto blogu bude, že frekvence vydávání článků bude nepravidelná – nebudu zveřejňovat jeden článek týdně, zvláště v nadcházejícím maturitním období. Kdykoliv bude nálada a chuť něco vyplodit, udělám to. Pravidlo zhoubného článku týdně se ruší! Je to tak, drastická změna, ale musí to být! Život nebude jako dřív 3.0 😁


Vzhledem k tomu, že mám přesný seznam změn, které jsem na tomto blogu provedl, nebudu psát, že by to snad bylo všechno, a že jsem na nic nezapomněl, protože jsem skutečně nezapomněl. Nejdůležitějším upgradem tohoto blogu je bezpochyby design, neboť se nedá přehlédnout. Může ho přehlédnout jen slepá Adéla a možná ani ona ne. Technika vyspěla natolik, že si lidé mohou virtuální svět i osahat! Co se týče mého názoru, design i jeho malé úpravy se mi strašně líbí. Je to takové minimalistické. To mám rád.

Jestli chcete, napiště mi do komentářů, zda-li se vám tento design líbí, popř. co byste upravili. Každý názor se hodí.

18 komentářů:

 1. Změna designu se mi líbí. :)
  Co se týká toho dozvědění se blogu, no asi je lepší neříkat o něm nikomu z okolí, protože nikdy nevíš, kam až se to dostane.
  Naštěstí u mě se ještě nikdo z okolí o mém nejnovějším blogu nedozvěděl, ví o něm jen dvě kamarádky, kterým jsem o něm řekla. :) Ale o tom předchozím, který jsem vedla na SŠ spolužačky věděly, naštěstí to nebylo nijak hrozné a nějak to tolik neřešily. :)
  A co se týká chyb, každý nějaké udělá a to si klidně čtu po sobě článek 2x, ale všech chyb si nevšimnu, hlavně těch překlepů. :D Takže chyby nějak neřeším. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, že se design líbí. Jen tři moji kamarádi ví o tomto blogu. Nevím, kde se onen podrazák o tomto blogu dozvěděl. Nevěřím, že by mě jeden z mých kamarádů podrazil nohy a někomu o něm pověděl. Jediná místa, kam strkám odkaz na tento blog jsou různé Facebookové skupiny. Co se týče chyb, máš pravdu - každý nějaké udělá, ale nechci, aby mé články pravopisnými chybami překypovaly.

   Vymazat
 2. Máš to tu pěkné – jednoduché, elegantní. :) Co se týče „prokecnutí“ blogu, s tím si hlavu nelámu, moje okolí o něm ví a já se za něj nestydím. Myslím, že o sobě víc vykecám naživo než na blogu. :)
  Zabezpečení proti kopírování asi bude do budoucna uživatele spíš rozčilovat. Nevím, jestli už máš nějaké zkušenosti s tím, že ti někdo něco čmajznul (mně se to stalo jen jednou a nešlo o nic zásadního), ale kopírování často používají úplně normální čtenáři, kteří si jen chtějí zkopírovat a vygúglit knížku, kterou doporučuješ, typ čaje nebo třeba název místa, o kterém píšeš. A nemoct to zkopírovat, to je pořádná otrava. Ale zároveň chápu, co tě k tomu vedlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za názor. :)
   Osobně by mě nevadilo, kdyby o tomto blogu věděli jen spolužáci a lidi kolem mě, ale vadí mě, že o něm ví i ti "nahoře". Ti, co budou rozhodovat o mé budoucnosti. A pokud jde o kopírování, myslím si, že nepíši o ničem, co by si moji čtenáři potřebovali nutně "vygooglit". O knížkách nepíši, o čajích nepíši a nikde nezmiňuji místa, kde se pohybuji, protože si cením svého soukromí. Přiznávám se, že blokace kopírování textu je poněkud zbytečná, ale zabezpečení proti kopírování obrázků nikoliv. Lidé moc rádi kopírují obrázky a fotky, které nejsou jejich a ještě raději neuvádí zdroje. Právě z tohoto důvodu jsem přidal do tohoto designu tento doplněk.

   Vymazat
 3. Vítej zpět, už jsem si říkala, co s tebou je ;)! Na mobilu ti na blogu všechno frčí! Až budeš mít chvíli, mohl bys mi prosím napsat na některou soc.síť (odkazy na mém blogu) a poradit, jak udelat to zablokování proti kopírování? Díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za zájem, jsem potěšen, že se někdo stará. :))
   Dobrá, jak chceš. Napíši ti na Facebook.

   Vymazat
 4. Jsem ráda, že jsi zpátky :) Byla jsem trochu překvapená, když tvůj blog najednou nefungoval, trochu jsem se lekla, že jsi ho přestal psát kvůli nějaké kritice od lidí, to by byla fakt škoda. Chválím tvůj přístup ke psaní článků, pravidelnost je sice fajn věc, ale taky to nějak nedodržuji, často prostě není čas a nechci se za to cítit provinile, že jsem měla napsat a nenapsala :D Pro okolí je takové zjištění vždycky překvapení, ale po čase je to přestane zajímat, protože už to nebude nic nového. U mě o tom také ví většina lidí a nijak jsem se o to neprosila :D Staré články je občas fajn promazat, člověk se pořád mění a vyvíjí :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :)
   S tím, jak se člověk pořád mění a vyvíjí nemohu nesouhlasit. V mém případě a v případě tohoto blogu šlo jen o pár článků, které mi nepadly; například shrnutí nejlepších článků, fotek a dalších věcí za předešlý rok. Přijde mi, že to má každý druhý blog a zkrátka je to takové blogerské klišé. I já mám občas ten pocit, že jsem dlouho nic nepublikoval a užírá mě to, ale vždy si řeknu, že je lepší nic dlouho nevydat, než vydat nějakou pitomost, po které se budu později litovat, že jsem ji vůbec vydal. Kritiku lidí beru (pokud není vulgární) a už z minulosti jsem se poučil, že nemá cenu končit s blogováním na základě pár člobrdů, kteří si přes internet zvyšují svá ega.

   Vymazat
 5. Jo, podrazáci! :-) Jsou i na Blogu cz. Bloger se musí buť nad nimi povznést a myslet si své, či si to s nimi veřejně zde vyříkat, anebo to zabalit. Já volila u svého prvního blogu tu poslední možnost. Bohužel. :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda...
   Ale sama dobře víš, jak je to nepříjemné, když si lidé na blogera/blogerku ukazují a říkají špatné věci.

   Vymazat
 6. Tak vrátil se, nebo ne... ?

  OdpovědětVymazat
 7. Hezky clanek. A schvalne, co tak hrozneho se stalo, kdxz to zjistili? Ucitele, znami... Ja bych se vsadil, ze nic. Ti normalni to neresi nebo te podporili, a na ostatni se muzes klidne vysrat. Je to tvuj blog, tvuj konicek. Uprimne bud spis rad, ze ti vzrostla navstevnost a ber jako vyzvu to, aby ses za svuj obsah prave pred vsemi temi znamymi lidmi nemusel stydet. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. No, nestalo se nic. Přátelé to vzali v pohodě. Učitelé sice trochu sondovali, ale vše se vyjasnilo. Do budoucna si musím dávat pozor, co píšu. Některé věci, co jsem na tento blog v minulosti vypustil, nebyly zrovna hezké. A budu se snažit. Ještě jednou díky. ;-)

   Vymazat
 8. Jéj, fakt pekný dizajn. A tiež som si všimla, že to tu nefungovalo a som rada, že si späť. O mojom blogu vedia asi všetci z môjho okolia a vôbec mi to nevadí. :)

  www.mozaikaticha.com

  OdpovědětVymazat