31. 3. 2018

V posledním tažení - březen


Je těsně před maturitami a pořadatelé onoho projektu, který jsem dost popsal v předešlých reportech, a do kterého naše třída byla nevědomky vtažena, si očividně myslí, že jsme natolik chytří a pracovití (kéž by to byla pravda), že se nepotřebuje učit na maturity, a tak nám během měsíce března byly vnuceny dvě exkurze. Během měsíce března jsme rovněž podstoupili exkurzi na úřad práce, a tak jsme o něco chytřejší, co se týče pracovního života, heč!

Je konec 3. měsíce a já jsem tu opět s pravidelnou zásobou novinek z událostí, které proběhly v rámci naší třídy během tohoto měsíce.

Úřadem protáhlý

Zhruba na začátku března naše třída podstoupila exkurzi na zdejší úřad práce. Očekával jsem nudné tlachání nějaké paní, která nám bude povídat, jak to na těch úřadech chodí, nicméně jsem neočekával, že tím přednášejícím budu i já. 
Celá exkurze se dělila na tři části: seznámení s úřadem práce, prezentace o tom, jak se stát policistou a co policie obnáší, hledání a získávání informací na vybrané téma a v neposlední řadě prezentace těchto získaných informací. Já a můj kamarád jsme si vybrali téma, ve kterém jsme měli za úkol získat co nejvíce informací o pracovní smlouvě a pracovní činnosti; co musí obsahovat taková smlouva, co by v ní nemělo být obsaženo apod. 
Naše spolupráce byla příkladná, avšak nedomyšlená – kamarád si povídal s paní, která nám předávala tyto informace, já si vše příkladně a svědomitě zapisoval a na závěr prezentoval. Poslední část – prezentování – byla pro mne nejhorší. Velmi nerad mluvím před lidmi. Vyhýbám se tomu, jak jen to jde, ale zde nebyla jiná možnost. Navzdory těmto útrapám, jsem rád, že jsem získal nějaké informace do života. Informace, které bych ve škole asi jen těžko získal. Rovněž jsem se dozvěděl něco o policii. Policistou nikdy nebudu, ale pro mé spolužáky a kamarády byla tato přednáška poučná. Dokonce dva moji kamarádi uvažují o nástupu k policii, a to měli jiné plány. Neberte to!

Angličtinou poznamenaný

Vzhledem k faktu, že z celé naší třídy maturuje z matematiky jen jeden člověk, naše třída se zúčastnila maturity z angličtiny nanečisto. Jak všichni dobře ví, tato část maturit se skládá ze tří částí: didaktický test, poslech a sloh. Nanečisto jsem zvládl všechny tři části. Angličtina mi vždy šla. Jak malé dítě jsem brečel radostí, že bych všechny tři části zvládl na dvojky a maturitu z angličtiny bych udělal. Jen je škoda, že to bylo nanečisto. Opravdový test přijde a je jen ve hvězdách, co v něm bude. Trochu se toho děsím… Co se týče slohu z angličtiny, předpokládám jsem jisté chyby, ale papír nesl jen minimální stopy po červené barvě. 
zdroj: www.dreamstime.com

Večeří utahaný

Z důvodu zbylých peněz z maturitního plesu se třída rozhodla, že všichni půjdeme na maturitní večeři, kam byli pozváni i naše učitelé, kteří zanedlouho rozhodnou o naší budoucnosti nebo ti, u kterých potřebujeme dobré známky. Upřímně, celý večer se mi líbil. Chvilkama jsem se nudil, protože se neumím moc bavit mezi lidmi, ale vše mi bylo vynahrazeno ve chvíli, kdy většina třídy odešla domů a jen pár statečných pilo dál. Mezi těmito statečnými byl i náš učitel na programování. Je to sympatický a přátelský chlap, když není ve škole. Co se týče mé večeře, měl jsem, jako většina třídy, hovězí steak s americkými bramborami. Přímo mňamka! Kamarád si objednal vepřové koleno, které bylo tak obří, že ho dojídalo pár statečných. Aby nepřišly peníze nazmar, vzal jsem si taky kousek. No a co? Jsem všežrout, musel jsem ochutnat! 

Den exkurzí

Jak už jsem psal, naše třída byla donucena jet na menší výlet do Poděbrad a do Prahy kvůli exkurzím. První exkurze byla do sklárny Bohemia Crystal v Poděbradech. Vím jistě, že ve sklárně nikdy pracovat nebudu, avšak vše je možné – záleží na tom, kam mě vítr odvane, i když to bude muset být pěkně silný vítr, nicméně i když nechápu proč jsme jeli do sklárny, dozvěděl jsem se plno informací o tvorbě skla, broušení, malování, spalování apod. Na závěr této exkurze jsme byli vtaženi do místního obchodu, kde se všechny skleněné výrobky prodávaly. Něco ve mně mi říkalo, že bych si mohl koupit nějaký suvenýr, ale rozum vyhrál a řekl jsem si, že by to byly vyhozené peníze. Nejsem multimilionář, abych si mohl dovolit vyhazovat peníze za nějakou tenkou skleněnou mističku, která se mi může v tašce udělat křupy křup. Avšak, abych nezapomněl na tento zážitek, neodpustil bych si, kdybych nepořídil „na tajňačku“ pár foteček. 
Materiály potřebné k výrobě skla

Sklářský písek - jedna ze surovin k výrobě skla

Tvarovací formy

Proces výrábění skla na fotografiích

Velká pec - pohled zhora

Velká pec - pohled zespoda

Bubny sloužící k vychlazení skleněných výrobků

Vyrobené produkty ze skla nebo 3D tiskárny

Výrobky, které je možné zakoupit v místní prodejně

Druhá exkurze se konala v Praze na ČVUT – České Vysoké Učení Technické. Dle mého názoru, tato exkurze měla větší smysl než sondování, jak se vyrábí sklo. Nadchl mě zdejší generátor proudu, který naskočí v případě, že na celé škole vypadne primární přívod elektrické energie. Baterie a servery měly také něco do sebe. Jen je škoda, že jsem profesory, kteří nás prováděli po škole, neslyšel díky ruchu serverů a klimatizace, které servery potřebují. Navzdory faktu, že jsou zde přátelští lidé, technická vysoká škola není pro mě. A mimo jiné jsem si jist, že bych se první týdny na této škole ztrácel – je tak obří!

Zdokumentován na fotkách

Poslední významnou událostí, která proběhla na konci března, byla že jsme konečně dostali dlouho očekáváné fotečky z našeho maturitního plesu. Jaká to byla radost a jaké ponížení! Domníval jsem se, že jsem se z fyzické stránky na tento ples celkem dobře připravil. V momentě, kdy jsem se podíval na první fotku, kde jsem zabíral místo já, hned jsem byl vyveden z omylu. Můj ksicht byl jak zmuchlaný hadr. Největší zklamání bylo, že mezi více jak 700 fotkami byly dvě fotografie, na které jsem byl já s mou nejlepší dlouholetou kamarádkou Jančou. Oceňuji, že na těchto dvou fotkách nevypadám jako naprostý idiot, neboť během onoho večera jsem se pod vlivem alkoholu choval jako idiot. Aspoň jsem dočasně zapadl. O průběhu našeho maturitního plesu jsem již psal dříve v TOMTO článku. Pokud máte zájem, přečtěte si jej. 

FOTOGRAFIE Z MATURITNÍHO PLESU

Název našeho maturitního plesu

Program, pití a brambůrky, co byly položeny na všech stolech

Já a moji přátelé před začátkem maturitního plesu

Společná fotka před začátkem maturitního plesu s koordinátorkou Katkou

Předtančení

Společná fotka po předtančení s koordinátorkou Katkou

Nástup

Má maličkost na cestě za šerpou při songu So what od P!nk

Má maličkost dostala i růži!

Má maličkost se šerpou a ruží a s nějakým úchylem

Při šerpování mi někdo hodil i podprdu s kalhotkami. Haha, mně nikdo nic nehodil.

Společná fotka po šerpování s koordinátorkou Katkou a naší třídní paní učitelkou

Má maličkost zametající zlatý déšť - první krok k vysněné práci uklízeče!

Vystoupení s koly (nikdo nebyl zraněn)


Světelná show vol. 1

Světelná show vol. 2

Má maličkost a nejlepší kamarádka Janča


Půlnoční překvapení (UV show) vol. 1

Půlnoční překvapení vol. 2


Tolik k měsíci března. Nadcházející duben už nebude taková pohoda, neboť přijdou první dvě části maturitních zkoušek – sloh z češtiny a praktická maturita z odborných předmětů. Není docela hezké, že si budu muset losovat z jakého předmětu tuto zkoušku budu absolvovat. Znám své štěstí, které v poslední době nemám, a tak mohu očekávat jen to nejhorší. Jsem si docela jist, že si vyberu předmět, který mi vůbec nejde – například programování. Vyberu-li si programování a budu-li muset tvořit nějaký prográmek, zcela jistě to poseru. Co bych dal za grafiku nebo na aplikační software… Co se týče češtiny, věřím, že sloh dám. Psaní mi docela jde, ne?

4 komentáře:

 1. Maturitu zvládneš levou zadní :) Je hrozné, jak to utíká, před rokem jsem podobné pocity měla já a teď už je na řadě další ročník. Vypadá to, že jste si ples užili, my jsme neměli jednotlivé chození pro šerpu, takže u nás vybírání písniček ani nebylo. S tím mluvením před lidmi s tebou naprosto soucítím, taky to nemám ráda, ale občas mi nic jiného nezbyde :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho, co jsem se dočetl, se svým strachem z mluvení před veřejností bojuješ. Já ne, ani nechci. Jinak taky doufám, i když můj průměr z jistého předmětu není zrovna moc hezký.

   Vymazat
 2. Přeji hodně štěstí u maturity. :)
  Policejní přednášku jsme měli na úřadu práce také, pár co jsme přihlášení na úřadu práce tam poslali a museli jsme tam jít. Ale vůbec jsem o tom neuvažovala :D
  Ty exkurze jsou zajímavé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.
   Já nad policisty také neuvažuji, byť mne lákají jejich benefity a plat.

   Vymazat