7. 6. 2018

Instagramová TOP 5 - #2Když jsem se díval do archivu tohoto blogu, nemohl jsem uvěřit, že jsem zde sdílel jen prvních pět nejlepších fotek ze svého Instagramového profilu. Je to přímo šokující, jak jsem tuto kategorii zanedbal. Jelikož na tomto blogu dlouho nevyšel žádný článek, přicházím s další částí TOP 5 nejlepších fotek ze svého Insta-profilu.

Musím se přiznat, že když ze svého profilu vybírám z nejstarších fotek, je to pro mě jako návrat do minulosti. Přesně vím kdy, kde a proč jsem danou fotku vyfotil. Ke každé fotce mám vztah a občas se k ní vztahuje i nějaký příběh.

Poslední dobou si na svém Instagramovém profilu dávám opravdu záležet. Jelikož se v téměř všech návodech, jak udržovat svůj profil píše, že se má dodržovat téma, velikosti a barevné sladění fotek, musím se přiznat, že já na tohle nehraji. Na svůj profil nahrávám fotky, které se mi líbí, které stojí za to a u kterých si myslím, že jsou mé nejpovedenější, ačkoliv sem tam nahraji nějakou random fotečku z života, která nějakou úpravu podstoupí jen malinko.

Jelikož nechci tento úvod nijak protahovat, vybral jsem následujících dalších pět fotek ze svého profilu, kterými jsou…


THE WAY

Pokud mi paměť dobře slouží, tato fotka byla první, která si vysloužila větší množství srdíček, než kterákoliv předchozí jiná. Úprava nebyla moc složitá – pouze změna kontrastu a jasu. Dnes vím, že fotit proti slunci není dobrý nápad, nicméně u této fotky to vytváří dobrý efekt. THE RISING SUN

Jednoho dne jsem vstal z postele brzy a šel si užít trochu přírody a ranního vzduchu. Jelikož jsem vyšel za tmy a když jsem vracel domů, slunce zrovna pomalu vycházelo. Na své cestě domů jsem viděl toto. Nemohl jsem dělat nic jiného, než si tento moment vyfotografovat. Editace fotky také nebyla moc náročná – přidání jednoho filtru, který zlepšil jas, kontrast a sytost. Dnes bych dolní část fotky úplně ztmavil nebo ořízl. Pohled na silnici u této fotky k dobrému dojmu zrovna nepřidává. 


THE AUTUMN COLORS

Fotografie pořízená na chalupě. Byl zrovna podzim a listí padalo ve velkém. Tehdy jsem si myslel, že rámeček fotce přidá na kráse, dnes si myslím pravý opak. Rovněž bych rozmazal domek, který je v levé části fotky. Úprava spočívala v přidání jasu, kontrastu a rámečku, takže opět nic těžkého. 


RED SUNSET

Tato fotka je dle mého názoru vydařenější. Kus paneláku viditelný na fotce sice není hezký, ale při úpravě jsem ho ztmavil, a tak tato fotka vypadá zajímavěji. Díky dalším filtrům, které aplikace Instagramu nabízí, přidaly fotce na kráse. Tato fotka se mi stále líbí! 


IN THE FOREST

Rád se procházím. Rád chodím sám na procházky do lesa. Během jednoho jarního dne jsem vyrazil na procházku do nedalekého lesa a nemohl jsem nevyfotit onen pohled na cestu a trávu, která zrovna vyrostla. Zvýšení jasu, kontrastu a sytosti přidaly fotce na kráse. Krom toho, tehdy jsem objevil kouzlo efektu zvaného "tilt shift", který jsem aplikoval na tuto fotografii. Výsledek vypadá úžasně.


Tímto jsem završil druhou část TOP 5 fotek z mého Instagramového profilu. Pokud chcete vidět všechny fotografie na mém profilu, máte možnost. Nebráním se ani příjmu nových sledující a srdíček. 

Napište mi do komentářů, která fotka se vám líbí nejvíce, popřípadě co byste upravili. 
Za vaše názory budu velmi rád.

2 komentáře:

  1. Všechny fotky jsou pěkné, nejvíce se mi ale líbí západ slunce a poslední fotka. :)
    Mě osobně se u toho západu právě ten panelák líbí. Připadá mi to hezčí, než jen samotná obloha bez ničeho, nevím ale podle mě to přidává na zajímavosti. :)
    A co se týče focení proti sluníčku, někdy tak fotím úmyslně, prostě se mi ten pohled s tím sluníčkem líbí. :)

    OdpovědětVymazat