21. 6. 2018

Jsem ještě bloger?


Pokud se chce člověk označovat za blogera, musí umět, a hlavně musí zvládnout napsat a publikovat určitý počet článků za měsíc. Je nad slunce jasné, že každý bloger či blogerka má nastavený svůj určitý počet článků, jenž musí během měsíce vydat; někdo může mít jeden článek, někdo pět a někdo třeba padesát. Důležité je, aby bloger byl aktivní a v nějakém časovém intervalu sypal články na svůj blog.

Mé minimum na tomto blogu byly 2-3 články za měsíc, nicméně jak čas plynul, začal jsem toto minimum zanedbávat. Nevím, co se přesně stalo – možná mě mánie blogování opustila tak jako trend fidget spinnerů opustil svět. Blogování mě v poslední době nebaví. Nebaví mě prakticky nic. Zřejmě jsem se dostal do životní fáze líné koaly; furt jen žeru, spím a zabíjím čas nedůležitými činnostmi. Blogování a celkově psaní mě bavilo – byl to celý můj svět. Co se stalo, že mě to opustilo? 

Zrození nové definice

Tato definice blogera platila a platí stále, nicméně nám přibyla další definice – bloger musí s někým spolupracovat a recenzovat kde co jako prodejná děvka, jinak oficiálně blogerem není. Je mi líto, jestli jsem se dotkl jistých dušiček, ale jak si pročítám své favorizované blogísky a blogy, u kterých by byl radši, kdyby byly pod virtuálními kytičkami, domnívám se, že je v dnešní době povinnost s někým spolupracovat a doporučovat různé šunty za mega ceny, aby se člověk mohl označovat za blogera. 


Jelikož s nikým nespolupracuji a nepíšu žádné recenze (ačkoliv bych chtěl), zřejmě již nemám právo se označovat blogera, i navzdory tomu, že jsem prošpikovaný léty zkušeností, byť jsem žádného zásadního úspěchu nedosáhl.

Má vize?

Abych toto celé shrnul, nejsem prodejná komerční fuchtle, nic nevychvaluji až do nebes za prachy, nepublikuji pravidelně články, nemám ani svou doménu a vůbec o tento úžasný blogísek nikdo nestojí. Nejenže jsem forever alone v realném světě, ale i dokonce v tom virtuálním. To prostě chcete!

Sečteno a podtrženo, je zřejmé, že již nemám právo sám sebe označovat za blogera. Ach, ouvej. Co jen teď budu psát na sociální sítě? Jak sám sebe budu popisovat? Existuje ještě pro mě nějaké označení?

Když nyní nejsem blogerem, proč tento blog neodstraním a nenechám ho zapadnout do věčného internetového zapomnění? Ve světě blogů pro mě stejně už není místo, žádná firma o mě nejeví zájem, neboť nejsem něčím zajímavý a já tímto nemám důvod proč žít.

Smažu blog a budu se věnovat životu? Zapomenu na blog, i přes to, co pro mě znamenal a zachránil mi budoucnost? Budu pokračovat, i když budou výrazné pauzy? Stane se Markii Reed známá internetová osobnost? To jsou velmi zajímavé otázky a nejraději bych byl, kdyby mi na ně odpověděly tetičky Hilda a Zelda, ale to se na beton nestane. Nejlepší bude celou tuto záležitost nechat budoucnosti a řídit se podle sebe. 

11 komentářů:

 1. Zdravím :-)
  já se za blogera považuji a také nespolupracuji s nikým nepíšu dle objednávky. Sem tam sice mám možnost vyzkoušet něco a pak to zrecenzovat nicméně to většinou zkouším protože mě to baví nikoliv proto že bych musel. :-) pokud tě baví psat tak piš pokud ne tak nepiš já v průměru psal 80 článku za rok loni jich bylo jen 66 a letos jsem na 22 a je mi to jedno pokud mě něco nadchne pišu pokud ne nepíšu mám svůj kousek internetu a ten je můj a je jedno jestli je nebo není na něm článek každý týden :-)

  zdar ijacek.007

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 80 článků za rok je velmi dobré číslo. Nicméně je tu jeden faktor, který jsem v článku zapomněl zmínit. Znáš ten vnitřní pocit, když víš, že prostě musíš něco napsat a pořád tě to nutí, sle nevíš co psát a jak začít? Právně tenhle pocit mám poslední dobou.
   Nicméně se tímto řídím - píšu občas a pro vlastní potěšení, nicméně jak jsem nejsou nápady na články, bojím se, aby další článek nebyl publikován až příští rok. Tomuhle se snažím zabránit.

   Vymazat
 2. Ses bloger, jen ti trosku zhasina ten tvuj vnitrni plamen.to prejde. :D Moje definice je: Vedes blog? Pises na nej? Tak ses bloger. :D a taky se mnou nikdo nespolupracuje, mam krasnych asi padesat odberatelu... No a co? Je to hlavne moje hobby :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento název jsem tomuto blogu dal úplně z jiného důvodu. I tak děkuji. :)

   Vymazat
 3. Bloger je ten, kdo má blog. ;) A ty ho máš. Už několikátý. To jsi mnohonásobný bloger. :D
  P.S. Móda spinnerů ještě neodešla. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, v minulosti jsem vystřídal pěknou řádku blogů. Minimálně deset. Což mi připomíná, že tento blog bude zanedlouho slavit své první narozky. Jak to asi oslavím, huh?
   Móda fidget spinnerů ještě neodešla? Divné. Ve svém okolí jsem nezaregistroval jediný spinner, krom toho svého. :D

   Vymazat
  2. Byla jich plná škola!

   Vymazat
 4. Ja s e-shopmi a značkami spolupracujem, každopádne keďže blogujem od roku 2009, som zvyknutá na ten "starý" pojem bloger/ka. Ale ako slečna vyššie uviedla, každý, kto má blog, by mal byť blogerom. Akurát tá dnešná doba už nevie, čo od rozkoše a všade sa musia pchať nejaké tie kritériá ..

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat
 5. Označení bloger/blogerka bych nějak neřešila a vydávání článků je na každém, prostě někdy je chuť psát a někdy není a pokud lidi chtějí, tak tvůj blog budou navštěvovat stále, i když vydáš článek klidně jen jednou za měsíc, nebo za dva měsíce. Mám pár blogů v oblíbených, na kterých lidé píší fakt jen jednou za čas, kdy se chtějí vypsat a i tyto blogy i nadále navštěvuji. :)

  OdpovědětVymazat